Nasze biuro

Witam Państwa serdecznie w moim Biurze Nieruchomości Villa Nova.

Często Klienci już przy pierwszym naszym spotkaniu pytają, dlaczego wybrałam akurat taką nazwę? Czy to "Villa Nova" od "willi", a może raczej od warszawskiego Wilanowa? Może mamy coś wspólnego z włoską siecią agencji nieruchomości o tej samej nazwie? Odpowiadam pytającym - otóż inspiracją naszej katowickiej "Villi" była pierwsza pisana wzmianka o Katowicach, którą odnotował w 1598 r. ks. Kazimierz Kazimirski podczas odwiedzin bogucickiej parafii św. Szczepana. Ksiądz wizytator zamieścił zaledwie wzmiankę o istnieniu wsi Katowice, a jego notatka stała się podtytułem wydawnictwa "Album Katowic. Bogucice, Załęże et nova villa Katowice - Rozwój w czasie i przestrzeni" pod red. J. Moskala, W. Janoty i W. Szewczyka, który w 1993 r. wydało nasze rodzime wydawnictwo "Śląsk". Ten właśnie album trafił na półkę mojej biblioteczki zaraz po publikacji w latach 90-tych, a gdy w 2007 r. poszukiwałam oryginalnej i wyjątkowej nazwy dla swojego biura - pomysł wykorzystania tego historycznego tytułu okazał się idealny. Założyłam więc biuro nieruchomości, które ceni swoją lokalność i regionalność, nie wstydzę się Katowic, a wręcz przeciwnie - jestem dumna z ich historii i teraźniejszości, a jako rdzenna katowiczanka z nadzieją patrzę na perspektywy ich przyszłego rozwoju i czekam na nowy gospodarczy boom.

Teraz parę słów o mnie. Nazywam się Blanka Przewdzing-Lis, jestem absolwentką I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, po szkole średniej ukończyłam studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kolejnym etapem mojej edukacji były studia podyplomowe z zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2000 r. uzyskałam licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami (lic. nr 903), a w 2002 r. uzyskałam także licencję zarządcy nieruchomości (lic. nr 12883). Jestem członkiem Bielsko-Częstochowsko-Katowickiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, posiadam także licencję PFRN uzyskaną w 2014 r. W ramach współpracy z Bielsko-Częstochowsko-Katowickim Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Instytutem Gospodarki Nieruchomościami prowadziłam przez wiele lat zajęcia na kursach i studiach podyplomowych dla przyszłych pośredników, prowadziłam również liczne zajęcia w ramach praktyk zawodowych dla młodych adeptów naszego zawodu.

Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu na rynku nieruchomości mogę Państwu zagwarantować pełen profesjonalizm i najwyższy standard świadczonych usług. Jako pośrednik kieruję się zasadami etyki zawodowej, działam zawsze w zgodzie z interesami swoich Klientów i na ich rzecz. Bogata praktyka zawodowa zapewniła mi zarówno wszechstronne przygotowanie merytoryczne, jak i świetną znajomość naszego lokalnego rynku nieruchomości. W moim biurze uzyskacie Państwo nie tylko same oferty mieszkań, domów czy lokali użytkowych i obiektów komercyjnych, dostarczymy także Państwu wielu cennych informacji i porad w zakresie przygotowania się do nabycia lub sprzedaży nieruchomości, doradzimy też jak skutecznie i możliwie bezpiecznie zainwestować w nieruchomości posiadane środki finansowe. Pamiętajcie Państwo - profesjonalny i doświadczony pośrednik przeprowadzi Was przez wszystkie zawiłości formalne i prawne związane z osiągnięciem wymarzonego celu - zawarcia umowy najmu czy kupna/sprzedaży Waszego mieszkania, domu, lokalu czy działki.

Nasza zasada - "Fachowo, profesjonalnie i w dobrej atmosferze!". Gwarantujemy, że u nas poczujecie się także komfortowo i sympatycznie, zadowolony Klient to dla nas zawsze najlepsza rekomendacja.

Dlatego też zapraszamy i czekamy na Was w naszym biurze!
Blanka Przewdzing-Lis


Gdzie jesteśmy?

Biuro Nieruchomości Villa Nova mieści się w stylowej kamienicy z początku XX wieku położonej przy ul. 3 Maja 15 w Katowicach. To znakomita lokalizacja w samym centrum miasta - przy głównym handlowym deptaku, na przeciwko Dworca PKP i tuż przy głównym wejściu do Galerii Katowickiej. Jeśli chcecie nas Państwo odwiedzić - możecie dojść do nas od strony ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, ul. Młyńskiej lub dojechać parkując samochód przy jednej z tych ulic bądź na parkingu podziemnym Galerii. Możecie też do nas dojechać tramwajami (wszystkie linie jadące na ul. 3 Maja) lub autobusami komunikacji miejskiej (linie zatrzymujące się pod Dworcem, przy ul. Skargi, pl. Wolności lub przy pl. Andrzeja).